Dernekle İlgili Sık Sorulan Sorular

Derneğe Niçin Üye Olmalıyım ?

Öncelikle Kayısopran Köyü Kütüğüne kayıtlı olmanız üyelik için en önemli nedeninizdir. Derneğimiz, Köyümüzün birlik ve beraberliğinin sembolüdür. Derneğe Üye olarak , Derneğimizin Faaliyetlerine katılabilir, Türkiye'nin neresinde olursanız olun DERNEK SMS HATTI  ile gelişmelerden haberdar olabilir, Cenaze vs. gibi cemiyet günlerinizde Derneğimizden organizasyon desteği alabilirsiniz.

 Derneğe Kimler Üye Olabilir ? Nasıl Üye Olunur ?

Tüzüğümüz gereği Fiil Ehliyetine Sahip olan, Derneğin ilkelerini benimsemiş, Derneğe kaydında herhangi yasal bir engel olmayan  her Kayısopranlı Derneğe Üye Olarak kabul edilebilir. Derneğimiz Yönetimince Askerlik vazifesini yerine getirmiş Kayısopranlıların üye olarak kabul edilmesi uygun bulunmuştur. Dernek Yönetimine yazılı ya da sözlü olarak başvuru yapılarak, yada Dernek Yönetimimizin inceleme sonucu üyelik talebiyle kişileri onay verdikleri takdirde  üye kaydını gerçekleştirebilir.

Dernek Üyesi Olarak Görevlerim Nelerdir ?

Dernek Üyesi olarak en önemli görev, genel kurula katılarak seçimlerde oy kullanmaktır. Bunların dışında, Dernek Faaliyetlerine ve çalışmalarına katılmak, Derneğimizin, köyümüzün tanıtımı ve gelişmesi için yeni projeler üretmek, mevcut projelere destek vermek,  düzenli olarak dernek aidatlarını ödemek.

Aidatlarımı Ödemiyorum, Dernekten Çıkarılır mıyım ?

Tüzüğümüz gereği 6 Ay boyunca Yazılı ve Sözlü ikazlara rağmen Aidatını ödemeyen üyelerimiz üyelikten çıkarılır, üye kayıt defterinden silinir. Derneğimizin hiçbir sosyal faaliyetinden (Cenaze vs.) faydalanamaz.

Dernek Toplantıları Ne zaman Oluyor, Görüşlerimizi ve İsteklerimizi Nasıl İleteceğiz ?

Tüzüğümüz gereği Olağan Genel Kurul Toplantısı 2 yılda bir Aralık Ayında Yönetim Kurulunun belirttiği yer ve tarihte toplanır. Toplantı Yer ve Saati Dernek Yönetimince gerek davetiye, gerekse SMS BİLGİLENDİRME ile üyelere 1 hafta öncesinden bildirilir. Görüş istek ve önerilerinizi Toplantılara katılarak, Dernek Yönetim Kurulu Üyeleri ile irtibata geçerek ve Dernek Resmi Web Sitesine görüşlerinizi yazarak iletebilirsiniz.

Bana Derneğimizden SMS gelmiyor Ne Yapmalıyım ?

Size Derneğimiz tarafından SMS BİLGİLENDİRME mesajlarımız gelmiyorsa, Yeni üye kaydınız alınmış yada Derneğimizde kayıtlı olan telefon numaranız değişmiş olabilir. Telefon numaranızı kaydetmek  yada güncellemek için Yönetim Kurulu Üyelerine güncelleme talebinde bulunmanız gerekmektedir.

Tarih: 09.05.2020

 

 

YORUMLAR

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.

Yorum Ekle

BİZİ TAKİP EDİN