Kayısopran'da Görev Yapmış Öğretmenlerimiz

Köyümüzün geçmişine dair bilgileri derlemeye ve paylaşmaya devam ediyoruz.
Kayısopran Köyü’nde günümüze kadar görev yapmış öğretmenlerimize ulaştık. Köyümüzde güzel anılar biriktiren adeta köyümüzün bir ferdi olarak görevini yerine getiren değerli öğretmenlerimiz ;

1. BAHATTİN KORKMAZ :
Bahattin KORKMAZ Öğretmenimiz 1977 yılında köyümüze öğretmen olarak atanmış 1984 yılına kadar görevine devam etmiştir. Kendi ifadesiyle ‘’ Kayısopran Köyü’nü kendi köyümden iyi tanırdım, Hangi köpek, hangi öküz kimin çok iyi bilirdim. Hemen hemen herkesin evine gitmişliğim, ekmeğini yemişliğim ve suyunu içmişliğim vardır.’’  Kayısopran’da güzel izler bırakan değerli Bahattin Öğretmenimiz Düzce’de yaşamını sürdürmektedir.


2.DAVUT SEZGİN :
Bahattin Öğretmen’den sonra köyümüze Davut SEZGİN öğretmen olarak atanmıştır. Aslen Nizip/GAZİANTEP ‘li olmasına rağmen köyümüz ve Gerede’ye karşı ayrı bir muhabbet beslediğini belirtmiştir. İlk görev yeri Kayısopran Köyü olan Davut SEZGİN Öğretmenimiz bir dönem Gerede Spor’da kalecilikte yapmıştır.
Spora ve köyümüze karşı ilgisini bildiğimiz öğretmenimiz, 2019 Geredeliler Futbol Turnuvasında Köyümüz Futbol Takımını uzaklardan da olsa gönülden desteklemiş, sporcularımıza Gaziantep'ten yöresel ikram göndererek bir kez daha gönlümüzde taht kurmuştur.

Halen Gaziantep’te yaşamını sürdüren Öğretmenimiz ticaretle uğraşmaktadır.


3.AHMET GÖKDEMİR :
Davut Öğretmenimizden sonra Ahmet GÖKDEMİR öğretmenimiz köyümüze öğretmen olarak atanmıştır. Kendisi aslen Gerede’mizin Mangallar Köyü İmreşe Mahallesindendir. Köyümüzde görev yaptığı sürece kendisi de güzel izler bırakmış öğretmenlerimizdendir.


Öğretmenlerimizi muhabbetle anıyor selam ve saygılarımızı sunuyoruz.


Bilgiler için Hüdayi AÇIKGÖZ'e teşekkür ederiz.

Tarih: 18.05.2020

 

 

YORUMLAR

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.

Yorum Ekle

BİZİ TAKİP EDİN